Home > Centrum prasowe > Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Ogłoszono nominacje do tegorocznej nagrody Prix Galien 2015. Kapituła doceniała immunoterapię nowotworów, która została nominowana w kategorii innowacyjny produkt leczniczy w leczeniu zamkniętym. O prestiżowy tytuł zawalczą m.in. firmy Bristol-Myers Squibb za niwolumab – immunoonkologiczną terapię, stanowiącą przełom w leczeniu onkologicznym pacjentów z zaawansowanym czerniakiem oraz w leczeniu raka płuc oraz firma MSD – za pembroliumab – stosowany w leczeniu zaawansowanego (nieoperacyjnego lub przerzutowego) czerniaka u osób dorosłych.

Zdaniem przewodniczącego kapituły Prix Galien, prof. Cezarego Szczylika: Niektóre z nominowanych projektów są przełomowe. Dotyczą leczenia nowotworów, chorób przewodu pokarmowego, czy szczepionek. Niewykluczone, że niektóre z tych rozwiązań zostaną w przyszłości uhonorowane nagrodą Nobla za rzeczywisty przewrót w świecie medycyny.

Prix Galien to prestiżowy plebiscyt, w którym już od 44 lat nagradza się najbardziej innowacyjne osiągnięcia w farmacji, medycynie i szeroko rozumianej ochronie zdrowia. Zwycięzców polskiej edycji tego prestiżowego konkursu w zakresie medycyny i farmacji poznamy 17 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015, opracował JG, Więcej na: www.prixgalien.pl

 

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015
1 głos, średnia: 5.00 (wynik: 94%)
Powiązane materiały
Decyzja NICE: niwolumab zatwierdzony w leczeniu raka płuca w Anglii
Immunoterapia raka jelita grubego (MSI-H i dMMR) – jest rejestracja FDA
Immunoterapia w leczeniu pacjentów z urotelialnym rakiem pęcherza moczowego
Immunoterapia nowotworów głowy i szyi
Immunoterapia w nowotworach głowy i szyi – jest rejestracja Komisji Europejskiej