Home > Centrum prasowe > Warsztaty: Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii

Warsztaty: Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii

projekt stream, immunoonkologia

Warsztaty dotyczące aktualnych zastosowań zaawansowanej cytometrii przepływowej, organizowane w ramach projektu STREAM, odbędą się 1 czerwca w Warszawie (Centrum Dydaktyczne WUM). Ich celem jest przekazanie młodym naukowcom (studentom, doktorantom i doktorom) aktualnej wiedzy oraz najnowocześniejszych zastosowań cytometrii przepływowej w immunoonkologii.

W pierwszej części wydarzenia specjaliści z firm Becton Dickinson Polska i Thermo Fisher Scientific przedstawią praktyczne zastosowania cytometrii przepływowej. W drugiej części warsztatów swoje wykłady wygłoszą członkowie Konsorcjum STREAM. Do udziału w warsztatach zaproszeni są młodzi naukowcy z całej Europy. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja.

  • Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyhfQ6VLLToBY2-_TAR-koFlrPMJ4EeIK74hiAzHkpuKx_2w/viewform?c=0&w=1
  • Więcej informacji: http://stream.wum.edu.pl/pl/wydarzenia/warsztaty
  • Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/115594875660641/

 

Głównym celem projektu STREAM jest stworzenie możliwości współpracy najlepszych europejskich ośrodków badawczych, które w profesjonalny sposób łączą doświadczenie naukowe i innowacyjne podejście w dziedzinie immunonkologii, dynamicznie rozwijającej się terapii nowotworów.

Warsztaty Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii stanowią kolejne wydarzenie organizowane w ramach Projektu. W czerwcu 2016 roku w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, w której wzięli udział uznani badacze i młodzi naukowcy z całej Europy. Członkowie zespołu STREAM w ramach wizyt twinningowych odwiedzają najbardziej prestiżowe europejskie ośrodki badawcze oraz przygotowują teksty publikowane na stronie internetowej Projektu, przybliżając tematykę immunoonkologii szerokiej rzeszy odbiorców – studentom, młodym naukowcom i pacjentom.

 

cytometria przepływowa

 

Warsztaty: Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii, informacja prasowa

 

Warsztaty: Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii
2 głosy, średnia: 5.00 (wynik: 96%)
Powiązane materiały
Akademia Czerniaka 2017 – cykl konferencji na temat nowotworów skóry
komórki NK, naturalni zabójcy
Komórki NK („Naturalni Zabójcy”) – zastosowanie w immunoonkologii
publikacje edukacyjne i naukowe na temat immunoonkologii
Publikacje edukacyjne na temat immuno-onkologii
Wykłady dotyczące immunoonkologii
Wykłady dotyczące immuno-onkologii: prof. Calado i prof. Malmberg