Home > Centrum prasowe > Cykl spotkań warsztatowych: AKADEMIA RAKA PŁUCA 2018

Cykl spotkań warsztatowych: AKADEMIA RAKA PŁUCA 2018

Jakie są najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii i leczenia chorych na raka płuc? Jakie wyzywania stoją przed immunoterapią? Jakie są najnowsze terapie ukierunkowane molekularnie w raku płuca? Które modyfikacje chemioterapii i chemioradioterapii przyczyniają się do wydłużenia życia pacjentów? Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni eksperci podczas cyklu spotkań warsztatowych Akademia Raka Płuca, które odbędą się w terminach 23-26 maja oraz 15 czerwca w Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Rabce oraz w Lublinie. Organizatorem spotkań jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN.

Postęp jaki ma miejsce w leczeniu raka płuca otwiera przed specjalistami torakochirurgami, pulmonologami, onkologami i radioterapeutami nowe możliwości. Najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, wyniki badań klinicznych oraz ciekawe przypadki kliniczne uczestnikom cyklu spotkań warsztatowych przybliży grono uznanych ekspertów: prof. dr hab. Paweł Krawczyk – Przewodniczący Komitetu Naukowego,prof. dr hab. Dariusz Kowalski, dr Maciej Głogowski oraz dr Piotr Jaśkiewicz we współpracy z czołowymi specjalistami z ośrodków lokalnych.
 

Akademia Raka płuca warsztaty

 
„Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych. Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce.” – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk.

Organizatorem konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. konferencji „Innowacyjne terapie w onkologii”, Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi.

***
Termin i miejsce:
23 maj Poznań
24 ma Wrocław
25 maj Rzeszów
26 maj Rabka Zdrój
15 czerwiec Lublin

***
Informacje i rejestracja:
https://www.instytutpwn.pl/rak-pluca/

***
Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
mail: [email protected]
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

 

Cykl spotkań warsztatowych: AKADEMIA RAKA PŁUCA 2018
Głosuj
Powiązane materiały
innowacyjne terapie w onkologii
Innowacyjne terapie w onkologii – konferencja warszawskiego oddziału PTO
Nowotwory nerek bez tajemnic – spotkanie edukacyjne
kontrowersje w onkologii
Kontrowersje w onkologii – konferencja
petycja w sprawie refundacji
Petycja w sprawie pilnej refundacji leków dla chorych na raka płuca