Zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii oraz leczenia chorych na raka płuca będą tematem tegorocznej edycji Akademii Raka Płuca 2019. Jak rysuje się przyszłość w terapiach ukierunkowanych molekularnie? Jakie są najnowsze osiągnięcia w chemioradioterapii i immunoterapii raka płuca? Te i inne kwestie poruszone zostaną podczas II edycji cyklu bezpłatnych spotkań warsztatowych dla specjalistów Akademia Raka Płuca, które odbędą się w maju i czerwcu w Krakowie, Opolu, Szklarskiej Porębie, Olsztynie, Bydgoszczy i Szczecinie. Patronem wydarzenia jest Polska Grupa Raka Płuca.
Specjaliści torakochirurdzy, pulmonolodzy, onkolodzy i radioterapeuci zmagają się w swojej codziennej pracy z wyzwaniami jakie niesie za sobą dynamiczny postęp w terapii chorych na raka płuca. Ubiegłoroczna edycja Akademii Raka Płuca dowiodła, że zapotrzebowanie na systematyczną wymianę wiedzy w tym zakresie jest bardzo duże.
Bezpłatna rejestracja na: https://www.instytutpwn.pl/rak-pluca/
AKADEMIA RAKA PŁUCA 2019
W tym roku najnowsze osiągnięcia w walce z nowotworem płuc oraz interaktywne opisy przypadków zebranym uczestnikom Akademii Raka Płuca przybliży grono wybitnych ekspertów:
- prof. dr hab. n. med.Paweł Krawczyk
- prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski
- prof. nadzw dr hab. n. med. Dariusz Kowalski
- prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau
- dr n.med. Maciej Głogowski
- dr n.med. Piotr Jaśkiewicz
- dr n. med. Juliusz Pankowski
- dr hab. n. med. Artur Szlubowski
– Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych. Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce – tłumaczy prof. dr hab. Paweł Krawczyk.
Organizatorem konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN – inicjator wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. Konferencji „Innowacyjne terapie w onkologii”, Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Jelita Grubego i Akademii Onkologii Urologicznej.
***
Termin i miejsce:
- 22 maja Kraków
- 23 maja Opole
- 24 maja Szklarska Poręba
- 12 czerwca Olsztyn
- 13 czerwca Bydgoszcz
- 14 czerwca Szczecin