26 lutego 2019 roku odbyła się kolejna edycja konferencji z cyklu Hematologia, której organizatorem była Fundacja im. dr Macieja Hilgiera oraz Health Project Management. Tegoroczne spotkanie dotyczyło najnowszych doniesień z konferencji ASH w San Diego.
Wykład na temat immunoterapii w hematologii (terapia CAR-T i BITE) zaprezentował prof. dr hab. n. med. Grzegorz W. Basak, Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM.
Zapraszamy do oglądania!
Rak płuca wciąż pozostaje jednym z największych wyzwań zdrowotnych w Polsce. Każdego roku diagnozę słyszy ponad... Czytaj artykuł
Przed zaplanowaniem wakacyjnego kierunku, warto spojrzeć też na inną mapę – tę, którą nosimy na sobie... Czytaj artykuł
Przez dekady zakładaliśmy, że guz nowotworowy to autonomiczny agresor – zbiór zmutowanych komórek rosnących kosztem zdrowej... Czytaj artykuł
Ponad 500 osób – studentów, doktorantów i młodych naukowców – z Polski i zagranicy bierze udział... Czytaj artykuł
W Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego (NIO-PIB) prowadzone są innowacyjne... Czytaj artykuł
Jeszcze kilkanaście lat temu, w obliczu zaawansowanego procesu nowotworowego, medycyna często pozostawała bezradna. W ciągu ostatnich... Czytaj artykuł























