Home > Centrum prasowe > Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Ogłoszono nominacje do tegorocznej nagrody Prix Galien 2015. Kapituła doceniała immunoterapię nowotworów, która została nominowana w kategorii innowacyjny produkt leczniczy w leczeniu zamkniętym. O prestiżowy tytuł zawalczą m.in. firmy Bristol-Myers Squibb za niwolumab – immunoonkologiczną terapię, stanowiącą przełom w leczeniu onkologicznym pacjentów z zaawansowanym czerniakiem oraz w leczeniu raka płuc oraz firma MSD – za pembroliumab – stosowany w leczeniu zaawansowanego (nieoperacyjnego lub przerzutowego) czerniaka u osób dorosłych.

Zdaniem przewodniczącego kapituły Prix Galien, prof. Cezarego Szczylika: Niektóre z nominowanych projektów są przełomowe. Dotyczą leczenia nowotworów, chorób przewodu pokarmowego, czy szczepionek. Niewykluczone, że niektóre z tych rozwiązań zostaną w przyszłości uhonorowane nagrodą Nobla za rzeczywisty przewrót w świecie medycyny.

Prix Galien to prestiżowy plebiscyt, w którym już od 44 lat nagradza się najbardziej innowacyjne osiągnięcia w farmacji, medycynie i szeroko rozumianej ochronie zdrowia. Zwycięzców polskiej edycji tego prestiżowego konkursu w zakresie medycyny i farmacji poznamy 17 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015, opracował JG, Więcej na: www.prixgalien.pl

 

Powiązane materiały
chłoniak hodgkina immunoterapia niwolumab
Immunoterapia w klasycznym chłoniaku Hodgkina
rak żołądka immunoterapia niwolumab
Immunoterapia raka żołądka – doniesienia
Wybrane leki i cząsteczki immuno-onkologiczne
immunoterapia raka
Na czym polega immunoterapia raka?