Home > Centrum prasowe > Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015

Ogłoszono nominacje do tegorocznej nagrody Prix Galien 2015. Kapituła doceniała immunoterapię nowotworów, która została nominowana w kategorii innowacyjny produkt leczniczy w leczeniu zamkniętym. O prestiżowy tytuł zawalczą m.in. firmy Bristol-Myers Squibb za niwolumab – immunoonkologiczną terapię, stanowiącą przełom w leczeniu onkologicznym pacjentów z zaawansowanym czerniakiem oraz w leczeniu raka płuc oraz firma MSD – za pembroliumab – stosowany w leczeniu zaawansowanego (nieoperacyjnego lub przerzutowego) czerniaka u osób dorosłych.

Zdaniem przewodniczącego kapituły Prix Galien, prof. Cezarego Szczylika: Niektóre z nominowanych projektów są przełomowe. Dotyczą leczenia nowotworów, chorób przewodu pokarmowego, czy szczepionek. Niewykluczone, że niektóre z tych rozwiązań zostaną w przyszłości uhonorowane nagrodą Nobla za rzeczywisty przewrót w świecie medycyny.

Prix Galien to prestiżowy plebiscyt, w którym już od 44 lat nagradza się najbardziej innowacyjne osiągnięcia w farmacji, medycynie i szeroko rozumianej ochronie zdrowia. Zwycięzców polskiej edycji tego prestiżowego konkursu w zakresie medycyny i farmacji poznamy 17 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie.

 

Immunoterapia nowotworów doceniona przez kapitułę Prix Galien 2015, opracował JG, Więcej na: www.prixgalien.pl

 

Powiązane materiały
rak jelita grubego MSI-H dMMR
FDA: immunoterapia w I linii leczenia raka jelita grubego z zaburzeniami MSI-H/dMMR
FDA decyzja immunoterapia
FDA: rejestracja immunoterapii w raku kolczystokomórkowym skóry
immunochemioterapia pembrolizumab
Immunochemioterapia w raku płuca – jest decyzja AOTMIT-u
drobnokomórkowy rak płuca
Drobnokomórkowy raka płuca – immunoterapia