Home > Centrum prasowe > Startuje kampania Movember Polska 2021

Startuje kampania Movember Polska 2021

movember polska 2021

Przed nami kolejna edycja kampanii Movember Polska. Mężczyźni w całym kraju będą zapuszczać wąsy, aby swoją zmianą wizerunku prowokować do rozmów na temat ich zdrowia.

Po raz kolejny, w aż ośmiu miastach w Polsce, będzie można skorzystać z badań przesiewowych pod kątem nowotworów jąder i prostaty. W tym roku kampanię wspierają ambasadorzy – wokaliści i osobowości internetowe, którzy zjednoczyli się jako zespół „Mosznowładcy”. W piosence „Wszyscy za jednego” promują dbanie nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.

Kampania Movember 2021 – zapuść wąsy!

Kampania Movember Polska już od 2014 roku uczy mężczyzn jak dbać o swoje zdrowie. Organizatorem działań nad Wisłą jest m.in. Fundacja Kapitan Światełko. Dotychczas kampania dotyczyła wyłącznie zdrowia fizycznego i profilaktyki antynowotworowej. W tym toku organizatorzy i ambasadorzy zdecydowali się również poruszyć kwestię zdrowia psychicznego, kolejnego tematu tabu wśród mężczyzn.

Ósemka w wielu kulturach jest cyfrą szczęśliwą i wierzymy, że taka też będzie tegoroczna kampania Movember Polska. Udało nam się zaangażować fantastycznych ambasadorów i partnerów, którzy rozumieją, jak świat wokół nas się zmienił w ostatnich latach i jak zmieniają się wyzwania w zakresie dbania o męskie zdrowie – mówi Jakub Kajdaniuk, rzecznik prasowy Fundacji Kapitan Światełko.

CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI: MOVEMBER

movember w polsce 2021

Movember 2021 – bezpłatne badania profilaktyczne

W ramach Movember Polska po raz kolejny zorganizowana zostanie akcja badań w centrach handlowych w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Koszalinie oraz Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie wydarzeń mężczyźni do 40 roku życia będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder na badaniu USG. Z kolei panowie powyżej tego wieku będą mogli skontrolować poziom podstawowego markera nowotworowego prostaty (PSA) przy badaniu z kropli krwi.

Badania ponownie realizowane są dzięki wsparciu Bayer, Profimedical oraz Hydrex z marką Domowe Laboratorium. Do grona partnerów akcji dołączyły także Herbapol Poznań, BNP Paribas oraz marka STMT. Ambasadorów po raz trzeci już w stylizacjach wsparła marka Kubota. Kampanię i organizację badań wspiera także Nationale-Nederlanden.

Movember Polska – harmonogram wydarzeń w tym roku:

  • 23 X 2021 – badania w Galerii Katowickiej, Katowice
  • 06 XI 2021 – badania w Galerii Bronowice, Kraków
  • 13 XI 2021 – badania w Hali Koszyki, Warszawa
  • 20 XI 2021 – badania w Galerii Metropolia, Gdańsk
  • 27 XI 2021 – badania w SkyTower, Wrocław

Wydarzenia wspierające:

  • 06 XI 2021 – badania w Galerii Galaxy, Szczecin
  • 19 XI 2021 – badania w CH Forum, Koszalin
  • 27 XI 2021 – badania w NoVa Park, Gorzów Wielkopolski

Bieg z Wąsem:

  • 7 XI 2021 – Kryspinów – Zalew na Piaskach
  • 7 XI 2021 – Szczecin – Las Arkoński

Przejdź do: NAJNOWSZE INFORMACJE

Powiązane materiały
immunoterapia czerniaka dzieci
Dzieci z czerniakiem z dostępem do pierwszej, refundowanej immunoterapii
powikłania immunologiczne
Powikłania immunologiczne u chorych na raka płuca – wyniki badań
Onkologia ma coraz więcej do zaoferowania pacjentom
Onkologia ma coraz więcej do zaoferowania pacjentom
leczenie CAR-T w UCK WUM
UCK WUM – pierwszy pacjent z białaczką limfoblastyczną otrzymał terapię CAR-T