Home > Centrum prasowe > Konferencja PTO – Innowacyjne Terapie w Onkologii

Konferencja PTO – Innowacyjne Terapie w Onkologii

Zapraszamy do udziału w konferencji Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego Innowacyjne Terapie w Onkologii, która odbędzie się 11 maja w Warszawie. 

Jaki jest cel nowoczesnych terapii onkologicznych? Jakie są postępy w immunoterapii i czy można wyleczyć nieuleczalne? Czy chirurgia onkologiczna stale się rozwija, czy też stoimy w obliczu kresu jej możliwości? Jakie są osiągnięcia i kierunku rozwoju radioterapii? Jak radzić sobie z finansowaniem leczenia? Na te i inne zagadnienia poszukają odpowiedzi wybitni eksperci podczas konferencji, której Partnerem Organizacyjnym jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN. Więcej informacji i rejestracja na stronie www.instytutpwn.pl.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego postępu w medycynie, a onkologia jest z jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się jej dziedzin. Z innowacyjnymi terapiami w onkologii wiążą się szczególne nadzieje na zwiększenie skuteczności leczenia antynowotworowego i wydłużenia długości życia u pacjentów z rozpoznaniem nowotworu.

W programie wydarzenia m.in.:

  • Immunoterapia – przeciwciała monoklonalne. Osiągnięcia i perspektywy
  • Postępy w immunoterapii – czy można wyleczyć nieuleczalne?
  • Przeciwciała monoklonalne w leczeniu raka płuca i nowe cele immunoterapii
  • Przeciwciała monoklonalne i modyfikacja odpowiedzi immunologicznej w onkologii urologicznej
  • Nowe założenia immunoterapii w leczeniu czerniaków
  • Przeciwciała monoklonalne w hematoonkologii

Najnowsze osiągnięcia i postępy w tej dziedzinie oraz wyniki badań klinicznych uczestnikom zebranym na konferencji w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Centrum Onkologii-Instytucie przybliży grono wybitnych ekspertów Polskiego Towarzystwa Onkologicznego – prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno (Kierownik Naukowy Konferencji), prof. dr hab. n. med. Jacek Fijuth, prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nowecki, prof. dr hab. n. med. Janusz Siedlecki, prof. dr hab. n. med. Jan Walewski,prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki, dr n. med. Anna Czarnecka, dr hab. n. med. Renata Duchnowska, dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld, dr n. med. Jakub Kucharz dr Elżbieta Lampka, dr n.med Jolanta Łuniewska-Bury, dr n. med. Adam Płużański, dr n. med. Tomasz Świtaj oraz dr n. med. Piotr Tomczak.
 
– Postęp w leczeniu chorych na nowotwory złośliwe jest możliwy dzięki pracom w laboratoriach badawczych i pracy klinicystów: specjalistów chirurgii, radioterapii i onkologiiMamy nadzieję, że pierwsza konferencja z cyklu „Innowacyjne Terapie w Onkologii” przybliży ten postęp i ukaże perspektywy dalszego rozwoju. Wyniki wciąż publikowanych badań klinicznych obligują nas do stałego weryfikowania zasad postępowania u naszych pacjentów – wyjaśnia prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno.

Partnerem organizacyjnym konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL i Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in. Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Płuca.

Termin: 11 maj 2018
Miejsce: Warszawa, Centrum Edukacyjno-Konferencyjne w Centrum Onkologii-Instytut, ul. Roentgena 5
Informacje na temat konferencji i rejestracja: www.instytutpwn.pl
Dane kontaktowe:  Hanna Jarosiewicz, Specjalista ds. marketingu, e-mail: [email protected], Wydawnictwo Naukowe PWN SA.

Powiązane materiały
fundacja nadzieja
„Immunoterapia ratuje życie!” – zaproszenie na konferencję
immunoterapia nowotworów 2023 konferencja
Immunoterapia nowotworów 2023 – konferencja dla lekarzy
Jakub Kucharz rak nerki
Webinar: Ścieżka pacjenta i możliwości terapeutyczne w leczeniu raka nerki
tydzień świadomości czerniaka 2023
Tydzień Świadomości Czerniaka 2023