Szanowni Państwo,

jesteśmy świadkami intensywnego postępu i rozwoju immunoterapii nowotworów. Wiele wskazuje, że już w niedalekiej przyszłości stanie się ona jednym z fundamentów leczenia wielu pacjentów chorych na raka. Dzięki szczegółowemu poznaniu mechanizmów aktywności nowotworu przeciw układowi odpornościowemu oraz znalezieniu cząsteczek, które reaktywują aktywność układu immunologicznego, lekarze zyskali nowy oręż w walce ze złośliwymi nowotworami.

Obecnie trwają zaawansowane badania nad wykorzystaniem cząsteczek immunokompetentnych w różnych podtypach nowotworów oraz wdrażanie nowych terapii do codziennej praktyki lecznczej. Dlatego też w październiku 2015 roku postanowiliśmy uruchomić stronę internetową www.immuno-onkologia.pl poświęconą immunoterapii.

Naszą misją oraz ambicją jest dostarczanie za jej pośrednictwem rzetelnej wiedzy oraz aktualnych doniesień dotyczących immunoterapii nowotworów. Razem z naszymi partnerami oraz zaproszonymi ekspertami pragniemy edukować i przybliżać w przystępny sposób wiedzę z zakresu immunoterapii nowotworów.

W krótkim czasie portal www.imunno-onkolgia.pl stał się liderem w tej dziedzinie. Świadczy o tym nie tylko liczba użytkowników odwiedzających stronę, ale i pozytywne opinie dotyczące wartości merytorycznej serwisu oraz jego i atrakcyjnej nowoczesnej formy.

Liczba nowych zachorowań na raka w Polsce systematycznie rośnie i przekracza już ponad 150 tyś przypadków rocznie. Według prognoz w 2025 roku zachorowalność wzrośnie o co najmniej 40 proc., co ma związek z dynamicznie starzejącym się społeczeństwem. Nowe leki immunokompetentne stanowią dużą nadzieję dla pacjentów onkologicznych. W lutym 2016 roku ASCO uznało immunoterapię nowotworów za największe osiągnięcie w onkologii minionego roku.

W 2018 roku Komitet Noblowski Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk przyznał Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny dla dwóch badaczy za ich wkład w opracowanie leków skutecznych w immunoterapii groźnych nowotworów.

redaktor naczelny
Jarosław Gośliński
[email protected]

PRZEJDŹ DO:  STRONA GŁÓWNA

 

MEDIA O NAS

https://onkologia.mp.pl/aktualnosci/169230,immuno-onkologiapl-obiecujaca-strategia-leczenia-nowotworow

http://biotechnologia.pl/biotechnologia/artykuly/dowiedz-sie-wszystkiego-o-immunoonkologii-nowej-strategii-leczenia-nowotworow,16540

http://www.medonet.pl/magazyny/rak-pluca,badania-kliniczne-w-raku-pluca,artykul,1722532,2.html

http://www.focus.pl/czlowiek/nowotwory-5-nowych-sposobw-na-raka-13866?strona=4

http://zdrowie.swiatkobiety.pl/choroby/news-nowe-terapie-na-raka,nId,2244815

http://www.zwrotnikraka.pl/nowy-serwis-immuno-onkologia-nowotworow/

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/40536,,immuno-onkologia-pl-nowa-strategia-leczenia-nowotworow

http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?topic=1254.0

http://www.byczdrowym.info/onkologia/immunoterapia-nowotworow