Home > Baza wiedzy > Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. Rodryg Ramlau

Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. Rodryg Ramlau

„Najbardziej obiecującą grupą leków immunokompetentnych w leczeniu raka płuca są leki, które nazywamy inhibitorami programowanej śmierci komórki (inhibitory PD-1/PD-L1), o których mamy najwięcej danych naukowych. Leki immunologiczne to przełomowe substancje, które pojawiły się w badaniach klinicznych tzw. pozytywnych 2-3 lata temu. W tej chwili są to leki, które zostały zarejestrowane i które powinny być dostępne również dla naszych chorych.”

VIDEO: Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. dr hab. Rodryg Ramlau, Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca.

Niestety, polscy Pacjenci wciąż oczekują na refundację w/w leków przez Ministerstwo Zdrowia. W obecnej sytuacji wspomniane opcje terapeutyczne pozostają nieosiągalne dla chorych z rakiem płuca w codziennej praktyce klinicznej za wyjątkiem rekrutacji w ramach badań klinicznych.

 

źródło: NAJNOWSZE OSIĄGNIĘCIA W PROFILAKTYCE I LECZENIU NOWOTWORÓW. VII EDYCJA LETNIEJ AKADEMII ONKOLOGICZNEJ DLA DZIENNIKARZY zorganizowana w dniach 9-11 sierpnia 2017 r. w Warszawie przez Fundację im. dr Macieja Hilgiera przy współpracy z Health Project Management.
 

Powiązane materiały
Materiał filmowy – Immunoterapia: rewolucja w raku płuca
immunoterapia rewolucja letnia akademia onkologiczna
XIII Letnia Akademia Onkologiczna: immunoterapia spełnia definicję rewolucji
niwolumab chemioterapia rak pluca ndrp
KE: immunoterapia z chemioterapią w leczeniu resekcyjnego NDRP
CheckMate-9LA badanie kliniczne
ASCO23: wyniki czteroletniej obserwacji z badania fazy III CheckMate-9LA