Home > Baza wiedzy > Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. Rodryg Ramlau

Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. Rodryg Ramlau

“Najbardziej obiecującą grupą leków immunokompetentnych w leczeniu raka płuca są leki, które nazywamy inhibitorami programowanej śmierci komórki (inhibitory PD-1/PD-L1), o których mamy najwięcej danych naukowych. Leki immunologiczne to przełomowe substancje, które pojawiły się w badaniach klinicznych tzw. pozytywnych 2-3 lata temu. W tej chwili są to leki, które zostały zarejestrowane i które powinny być dostępne również dla naszych chorych.”

VIDEO: Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. dr hab. Rodryg Ramlau, Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca.

Niestety, polscy Pacjenci wciąż oczekują na refundację w/w leków przez Ministerstwo Zdrowia. W obecnej sytuacji wspomniane opcje terapeutyczne pozostają nieosiągalne dla chorych z rakiem płuca w codziennej praktyce klinicznej za wyjątkiem rekrutacji w ramach badań klinicznych.

 

źródło: NAJNOWSZE OSIĄGNIĘCIA W PROFILAKTYCE I LECZENIU NOWOTWORÓW. VII EDYCJA LETNIEJ AKADEMII ONKOLOGICZNEJ DLA DZIENNIKARZY zorganizowana w dniach 9-11 sierpnia 2017 r. w Warszawie przez Fundację im. dr Macieja Hilgiera przy współpracy z Health Project Management.
 

Leki immunokompetentne w leczeniu chorych na raka płuca – prof. Rodryg Ramlau
15 głosów, średnia: 4.00 (wynik: 80%)
Powiązane materiały
Czy dostęp do immunoterapii raka płuca w Polsce jest wystarczający?
Przełomowa lista refundacyjna: dostęp do immunoterapii raka płuca, raka nerki i chłoniaka Hodgkina
Prof. Ramlau: w leczeniu raka płuca przełamujemy kolejne bariery
program lekowy immunoterapia rak płuca
Dostęp do programu lekowego z immunoterapią niedrobnokomórkowego raka płuca – ośrodki w Polsce