Home > Centrum prasowe > Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii – innowacyjnie o immunoterapii

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii – innowacyjnie o immunoterapii

międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii STREAM

W dniach 27-28 czerwca 2016 roku w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, zorganizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu STREAM. Jego głównym celem jest rozwój badań nad nowymi terapiami przeciwnowotworowymi oraz stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie immunoterapii nowotworów pomiędzy europejskimi ośrodkami badawczymi. Podczas spotkania, zarówno młodzi naukowcy jak i uznani badacze z całego świata zaprezentowali wyniki swoich najnowszych badań z zakresu immunoterapii nowotworów.

Projekt Stream opiera się na badaniach naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy pracują nad wzmocnieniem potencjału naukowego ośrodka w dziedzinie immunoonkologii. Intencją organizatorów Międzynarodowej Letniej Szkoły Immunoonkologii jest zacieśnianie współpracy pomiędzy najlepszymi europejskimi ośrodkami badawczymi oraz wymiana doświadczeń naukowych w zakresie immunoonkologii.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia początkujący naukowcy z całej Europy zaprezentowali wyniki swoich badań dotyczących m.in. nowatorskich strategii terapeutycznych oraz dyskutowali z zaproszonymi ekspertami z zakresu immunoonkologii. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów naukowców z Zakładu Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które dotyczyły podstaw i założeń koncepcji wykorzystania układu immunologicznego w terapii raka.

Drugiego dnia Międzynarodowej Letniej Szkoły Immunoonkologii swoje wystąpienia wygłosili światowej sławy eksperci: dr Dinis Calado, dr Heman Chao, dr Marcin Okrój, dr Karl-Johan Malmberg, dr Darran O’Connor, prof. Dimitar Efremov oraz dr Andreas Hadjinicolaou. Zaprezentowane wyniki i najnowsze doniesienia z postępu badań dają nadzieję pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową.

– Immunoterapia to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina badań związanych z biologią i terapią nowotworów. Nie poprzestajemy na zorganizowaniu Letniej Szkoły Immunoonkologii. W ramach projektu Stream zaplanowaliśmy także warsztaty naukowe i wizyty twinningowe – tłumaczył podczas spotkania prof. Jakub Gołąb, koordynator projektu.

Więcej informacji: www.stream.wum.edu.pl/

 

 

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii

Letnia Szkoła Immunoonkologii

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii 2016, opracował JG, informacja prasowa

 

5.00 avg. rating (97% score) - 4 votes
Powiązane materiały
projekt stream, immunoonkologia
Warsztaty “Immunoterapia adoptywna nowotworów”
co to jest immunoonkologia
Co to jest immunoonkologia?
projekt stream, immunoonkologia
Blokada punktów kontrolnych układu odpornościowego
projekt stream, immunoonkologia
Rola L-argininy w nadzorze immunologicznym