Home > Centrum prasowe > Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii – innowacyjnie o immunoterapii

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii – innowacyjnie o immunoterapii

międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii STREAM

W dniach 27-28 czerwca 2016 roku w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, zorganizowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu STREAM. Jego głównym celem jest rozwój badań nad nowymi terapiami przeciwnowotworowymi oraz stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie immunoterapii nowotworów pomiędzy europejskimi ośrodkami badawczymi. Podczas spotkania, zarówno młodzi naukowcy jak i uznani badacze z całego świata zaprezentowali wyniki swoich najnowszych badań z zakresu immunoterapii nowotworów.

Projekt Stream opiera się na badaniach naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy pracują nad wzmocnieniem potencjału naukowego ośrodka w dziedzinie immunoonkologii. Intencją organizatorów Międzynarodowej Letniej Szkoły Immunoonkologii jest zacieśnianie współpracy pomiędzy najlepszymi europejskimi ośrodkami badawczymi oraz wymiana doświadczeń naukowych w zakresie immunoonkologii.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia początkujący naukowcy z całej Europy zaprezentowali wyniki swoich badań dotyczących m.in. nowatorskich strategii terapeutycznych oraz dyskutowali z zaproszonymi ekspertami z zakresu immunoonkologii. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów naukowców z Zakładu Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które dotyczyły podstaw i założeń koncepcji wykorzystania układu immunologicznego w terapii raka.

Drugiego dnia Międzynarodowej Letniej Szkoły Immunoonkologii swoje wystąpienia wygłosili światowej sławy eksperci: dr Dinis Calado, dr Heman Chao, dr Marcin Okrój, dr Karl-Johan Malmberg, dr Darran O’Connor, prof. Dimitar Efremov oraz dr Andreas Hadjinicolaou. Zaprezentowane wyniki i najnowsze doniesienia z postępu badań dają nadzieję pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową.

– Immunoterapia to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina badań związanych z biologią i terapią nowotworów. Nie poprzestajemy na zorganizowaniu Letniej Szkoły Immunoonkologii. W ramach projektu Stream zaplanowaliśmy także warsztaty naukowe i wizyty twinningowe – tłumaczył podczas spotkania prof. Jakub Gołąb, koordynator projektu.

Więcej informacji: www.stream.wum.edu.pl/

 

 

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii

Letnia Szkoła Immunoonkologii

Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii 2016, opracował JG, informacja prasowa

 

Powiązane materiały
projekt stream, immunoonkologia
Blokada punktów kontrolnych układu odpornościowego
projekt stream, immunoonkologia
Warsztaty „Immunoterapia adoptywna nowotworów”
immuno-onkologia
Co to jest immunoonkologia?
projekt stream, immunoonkologia
Rola L-argininy w nadzorze immunologicznym