Home > Baza wiedzy > Postęp w leczeniu nowotworów układu pokarmowego

Postęp w leczeniu nowotworów układu pokarmowego

co w zdrowiu immunoterapia

O zastosowaniu immunoterapii w nowotworach przewodu pokarmowego rozmawiano podczas konferencji Priorytety w ochronie zdrowia 25 stycznia br. Przedstawiciele pacjentów i klinicyści mówili o tym, co udało się zmienić w leczeniu chorób onkologicznych przewodu pokarmowego i o dalszych oczekiwanych zmianach – donosi red. Halina Pilonis na łamach serwisu medycznego cowzdrowiu.pl.

Leki immunokompetentne w przypadku nowotworów przełyku, żołądka i jelita grubego – same albo w skojarzeniu z innymi – okazały się wyraźnie skuteczniejsze niż terapie stosowane wcześniej. Np. w raku jelita grubego z obecnością niestabilności mikrosatelitarnej – zastosowanie podwójnej immunoterapii: ipilimumabu z niwolumabem daje niespotykane dotąd rezultaty.

W konferencji wzięli udział m.in. prof. Lucjan Wyrwicz – kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, prof. Jarosław Reguła – krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii oraz Iga Rawicka z Fundacji EuropaColon Polska.

Więcej informacji na ten temat na stronie: https://cowzdrowiu.pl/

PRZEJDŹ DO: STRONA GŁÓWNA

Powiązane materiały
immunoterapia rak żołądka
Dr Maciej Kawecki: dostosowujemy praktykę do standardów europejskich
rak żołądka
Rak żołądka – nowoczesne metody leczenia nowotworu
Refundacja immunoterapii raka żołądka i przełyku
MZ: refundacja immunoterapii w raku żołądka i przełyku
agencja technologii badań medycznych
Prezes AOTMiT na „TAK” dla zmian w programie lekowym B.58