Home > Centrum prasowe > Zachodniopomorskie Centrum Onkologii planuje badania kliniczne z wykorzystaniem immunoterapii

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii planuje badania kliniczne z wykorzystaniem immunoterapii

W Polsce pacjenci onkologiczni mają ograniczony dostęp do wielu nowoczesnych terapii. Głównym powodem są względy ekonomiczne. Szansą na skorzystanie z nowoczesnego leczenia mogą być badania kliniczne. Na Zachodzie, w takich badaniach bierze udział blisko 25% chorych z nieuleczalną (przewlekłą) formą choroby nowotworowej. W Polsce niespełna 4%. Jak informuje Kurier Szczeciński (wydanie z dnia 27.11.2015), nowe szanse otwierają dla pacjentów chorych na raka z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, gdzie pod kierownictwem prof. Piotra Wysockiego intensywnie rozwija się część działalności leczniczej placówki, związana z badaniami klinicznymi. Dotyczą one także immunoterapii nowotworów.

Prowadzone są w tej chwili badania nad nowymi strategiami immunoterapii. W ciągu kilku miesięcy planujemy rozpocząć badania nad nowymi lekami u chorych na raka jelita grubego, żołądka czy raka nerki po wyczerpaniu standardowych metod leczenia – podkreśla prof. Piotr Wysocki w rozmowie z Agnieszką Spirydowicz.

Zdaniem eksperta – w Stanach Zjednoczonych już od dawna nie dyskutuje się z tym, że każdy chory powinien mieć dostęp do badania klinicznego trzeciej fazy. Dla wielu osób to realna możliwość osiągnięcia korzyści terapeutycznej i zyskania dostępu do najbardziej obiecujących terapii onkologicznych.

 

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii planuje badania kliniczne z wykorzystaniem immunoterapii, źródło Kurier Szczeciński (wydanie z dnia 27.11.2015)

 

Powiązane materiały
bezpieczeństwo immunoterapii aplikacja
Bezpieczeństwo immunoterapii – aplikacja dla lekarzy
immunoterapia w zastrzyku
Immunoterapia w zastrzyku – nowa forma podawania leku
immunoterapia czerniak II stopnia
KE: immunoterapia w leczeniu uzupełniającym czerniaka w stopniu IIB/IIC
immunoterapia rewolucja letnia akademia onkologiczna
XIII Letnia Akademia Onkologiczna: immunoterapia spełnia definicję rewolucji