Home > Centrum prasowe > Aplikacja Mednavi – medyczna nawigacja dla chorych na raka

Aplikacja Mednavi – medyczna nawigacja dla chorych na raka

mednavi

Pomysł na aplikację Mednavi zrodził się w szpitalnym łóżku. Walcząca z nowotworem Ina Dźwierzyńska wymyśliła, że stworzy serwis internetowy będący wsparciem dla chorych na raka. Choroba sprawiła, że w ekspresowym tempie poznała problemy, z jakimi mierzą się pacjenci onkologiczni. Osobiście przekonała się, ile zaangażowania wymaga zdobycie rzetelnych informacji o metodach leczenia i miejscach, które je oferują.

Mednavi to aplikacja dedykowana pacjentom onkologicznym, która łączy funkcję „Jak się leczyć” z „Gdzie się leczyć”. Chory może za jej pośrednictwem sprawdzić schematy leczenia poszczególnych nowotworów, przeglądać profile prawie 600 szpitali i innych placówek oraz czytać porady ekspertów.

Aplikacja pozwala znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania chorych. Daje również szansę na lepsze zrozumienie i zaplanowanie całej terapii,

Mednavi dla chorych na raka

Mednavi można zainstalować na tablecie, smartfonie lub używać za pośrednictwem komputera. Na ten moment zostały opracowane ścieżki terapeutyczne dla chorych na raka piersi, jelita grubego, prostaty, żołądka, trzustki, jajnika, guzów mózgu i raka wątroby. Aplikacja cały czas jest rozwijana – wkrótce powstaną kolejne instrukcje pomagające w zaplanowaniu leczenia czerniaka, raka płuc, nerki i raka szyjki macicy.

Prezesem Mednavi oraz osobą odpowiedzialną za treści prezentowane w serwisie jest Katarzyna Staszak – do niedawna redaktor naczelna dodatku o zdrowiu w „Gazecie Wyborczej.

Wersja podstawowa aplikacji jest darmowa. Abonenci mogą również wykupić kwartalny bądź roczny dostęp do pakietu Mednavi Premium.

Powiązane materiały
narodowy instytut onkologii czerniak
Przedoperacyjne leczenie czerniaka III stopnia za pomocą immunoterapii
leczenie neoadjuwantowe raka płuca
Refundacja terapii neoadjuwantowej poszerza dostęp do leczenia raka płuca
światowy dzień raka nerki
Światowy Dzień Raka Nerki – komunikacja podstawą współpracy
terapie komórkowe raka
Terapie komórkowe – precyzyjna immunoterapia