Home > Centrum prasowe > Prof. dr hab. Maciej Krzakowski – korzyści z immunoterapii w raku płuca. Czynniki predykcyjne

Prof. dr hab. Maciej Krzakowski – korzyści z immunoterapii w raku płuca. Czynniki predykcyjne

W czwartek 28 kwietnia 2016 odbyła się prezentacja raportu Obraz raka płuca w Polsce – leczenie farmakologiczne dziś i jutro przygotowanego przez firmę HealthQuest, którego celem jest analiza farmakologiczna leczenia raka płuca w Polsce.

Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie opowiada na temat korzyści związanych z zastosowaniem u pacjentów z rakiem płuca immunoterapii.

W raku płuca immunoterapia w tej chwili ma zastosowanie w leczeniu chorych w stadium uogólnionym (z przerzutami i progresją choroby nowotworowej). Immunoterapia raka płuca dotyczy chorych nie tylko na raka gruczołowego, ale także płaskonabłonkowego. Immunoterapia w porównaniu ze standardową chemioterapią cechuje się dłuższym okresem utrzymywania się korzyści terapeutycznej z leczenia. Lepsza jest też jakoś życia chorych. To co już wiemy, pozwala nam zmniejszyć działania niepożądane związane z zastosowaniem immunoterapii. (…) Myślę, że immunoterapia ma duże szanse w niedalekiej perspektywie wejść do leczenia chorych we wcześniejszych stadiach raka płuca, czyli jako leczenie uzupełniające po operacji chirurgicznej oraz jako leczenie konsolidujące efekty radykalnej radioterapii. Takie badania są obecnie prowadzone. Miejmy nadzieję, że wyniki będą pozytywne.

więcej:  https://immuno-onkologia.pl/category/baza-wiedzy/rak-pluca/

 

Prof. dr hab. Maciej Krzakowski – korzyści z immunoterapii w raku płuca

 

Prof. dr hab. Maciej Krzakowski – korzyści z immunoterapii w raku płuca. Czynniki predykcyjne
Głosuj
Powiązane materiały
durwalumab immunoterapia
Durwalumab – immunoterapia raka płuca w stopniu III po radiochemioterapii
Immunoterapia drobnokomórkowego raka płuca – rejestracja FDA
Czy dostęp do immunoterapii raka płuca w Polsce jest wystarczający?
Przełomowa lista refundacyjna: dostęp do immunoterapii raka płuca, raka nerki i chłoniaka Hodgkina