Home > Centrum prasowe > Wyniki badań nad cząsteczką V-DOS47 na konferencji naukowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem

Wyniki badań nad cząsteczką V-DOS47 na konferencji naukowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem

Helix immunoonkologia polska

Helix Immuno-Oncology (HIO), biotechnologiczna spółka z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w immunoterapii przeciwnowotworowej, wraz z Helix BioPharma Corp. zaprezentuje najnowsze wyniki badań nad cząsteczką terapeutyczną V-DOS47 na kwietniowej konferencji naukowej AACR Annual Meeting 2018, Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem (ang. American Association for Cancer Research, AACR).

V-DOS47 to kolejny, po L-DOS47, potencjalny lek immunoonkologiczny oparty na autorskim rozwiązaniu Helixa – platformie Tumour Defence Breaker (DOS47). Obecnie jest on przedmiotem badań przedklinicznych we wskazaniu leczenia potrójnie ujemnego raka piersi.

Prace badawczo-rozwojowe nad V-DOS47 przez zespół Helix Immuno-Oncology prowadzone są od momentu wylicencjonowana technologii od spółki-matki Helix BioPharma w 2015. Projekt uzyskał wsparcie w wysokości 12,5 mln PLN w ramach Umowy o Dofinansowaniu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki w rozwoju innowacyjnej immunoterapii z użyciem V-DOS47 zostały docenione przez komitet programowy AACR. Prezentacja wyników naszych badań na tak prestiżowej konferencji umożliwi nawiązanie nowych współprac naukowych. To także okazja do promocji polskich firm biotechnologicznych na arenie międzynarodowej zarówno w kręgach naukowych, jak i globalnego przemysłu farmaceutycznego – powiedział Paweł Wiśniewski, Prezes Helix Immuno-Oncology.

Konferencja AACR Annual Meeting 2018 odbędzie się w dniach 14-18 kwietnia br. w Chicago (IL). Organizatorem corocznego wydarzenia jest Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem (ang. American Association for Cancer Research, AACR), które jest najstarszą i jedną z największych międzynarodowych organizacji mającą na celu zapobieganie i leczenie chorób nowotworowych poprzez wspieranie badań i nawiązywania współprac pomiędzy podmiotami działającymi w obszarze szeroko pojętej onkologii. W wydarzeniu udział wezmą najwybitniejsi specjaliści z dziedziny biologii nowotworów, onkolodzy klinicyści, a także przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego.

Tumour Defence Breaker (DOS47) to platforma technologiczna do produkcji cząsteczek terapeutycznych, które neutralizują kwaśne mikrośrodowisko guza. Reprezentuje innowacyjne podejście terapeutyczne, które poprzez modyfikację mikrośrodowiska komórek nowotworowych, prowadzi do usunięcia bariery dla skutecznego działania leków przeciwnowotworowych, jak i nowoczesnych immunoterapii.

 

Wyniki badań nad cząsteczką V-DOS47 na konferencji naukowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem, źródło: informacja prasowa
Powiązane materiały
Helix immunoonkologia polska
Polsko-amerykańskie partnerstwo w rozwoju terapii CAR-T w Polsce
Helix immunoonkologia polska
Helix Immuno-Oncology S.A. stawia na terapię CAR-T
Helix immunoonkologia polska
FDA przyspiesza prace nad badaniem klinicznym dotyczącym L-DOS47
Helix immunoonkologia polska
Wyniki prac badawczo-rozwojowych nad cząsteczką V-DOS47 opublikowane w „Frontiers in Immunology”